Ortodoncja

Clear Aligner – zalety i charakterystyka

Dla wielu z nas ortodoncja kojarzy się wyłącznie z koniecznością zakładania aparatu stałego, mającego na celu naprawienie powstałej wady zgryzu. Leczenie z zakresu ortodoncji zwykle trwa bardzo długo, gdyż zęby nie są tak skore do żadnego przemieszczania się. Dziś pokażemy wam, że nakładki Clear Aligner terapia może być bardzo, ale to bardzo… przyjemna! Nie wierzycie nam? Pozwólcie, że was przekonamy!

Czym są nakładki ortodontyczne Clear Aligner?

Aparaty, a raczej nakładki Clear Aligner to kapitalne rozwiązanie, mające na celu łatwe leczenie z zakresu ortodoncji. Clear Aligner bardzo niepozorną postać przezroczystych nakładek wykonanych z tworzywa sztucznego, które są wykonywane na kształt uzębienia pacjenta. Co jednak sprawia, że pomagają one w „prostowaniu” uzębienia? Otóż siły wpływające na zęby pochodzą z… grubości nakładek. Wszystko zależy od tego, czy wybierzemy opcję soft, medium czy hard w Clear Aligner. Dzięki temu możliwe będzie uzyskanie zróżnicowanych efektów. Nawet jeżeli nieco większą wadę niż taka drobna — być może da się to naprawić przy pomocy Clear Aligner?

Komu zalecane są nakładki Clear Aligner?

Dla kogo Clear Aligner będzie wręcz idealnym wyjściem. Otóż będzie to najlepsze wyjście w przypadku pojawienia się diastemy (wyraźniej przerwy pomiędzy dwoma zębami) czy też silnych stłoczeń zębów. To jednak nie wszystko! Nakładki Clear Aligner to także niezwykle pomocne narzędzie w zakresie niwelowania wad zgryzu, jednakowo otwartych czy krzyżowych. To także kapitalna broń w walce z nawracającymi wadami zgryzu, z którymi pacjent musi sobie radzić po zakończeniu tradycyjnego leczenia ortodontycznego! Jak widać, Clear Aligner to świetne rozwiązanie dla wielu przypadków.

Aparat Clear Aligner – zalety

Zalety wynikające ze stania się właścicielem aparatu Clear Aligner są bardzo zachęcające do skorzystania z nich. Przede wszystkim, pierwszą zaletą jest to, że są one przezroczyste i niemalże niewidoczne. To prawdziwie pomocna sprawa w przypadku gdy chcemy nie zwracać na siebie uwagi. Jeżeli zależy wam na dyskrecji i pracujecie w branży wymagającej nienagannej prezencji (dla przykładu bankowość), to dzięki Clear Aligner jesteście w stanie osiągnąć pożądane rezultaty! Poza tym te nakładki można wyciągać i wkładać tak naprawdę wtedy, gdy macie na to ochotę! Praktycznie każdy stomatolog poleci, aby wyjmować ją z ust przed posiłkami, napojami oraz co ważniejsze — przed codzienną higieną jamy ustnej! Nie zapomnieliście przecież o tym, aby szczotkować, nitkować i co ważniejsze — płukać wasze zęby czyż nie? Clear Aligner także musi być czysty!

Możesz również polubić…