Protetyka

Licówki bez szlifowania zębów

Licówki bez szlifowania są nazywane również chipsami stomatologicznymi. Ich użycie jest wskazane w określonych przypadkach, a niektórzy decydują się na nie z wygody. Brak konieczności szlifowania zębów czyni zabieg nakładania chipsów stomatologicznych całkowicie odwracalnym. Dowiedz się, czym są licówki bez szlifowania i jakie są korzyści z ich posiadania.

Zalety licówek na zęby

Licówka jest płatkiem, którego materiałem budulcowym jest porcelana stomatologiczna. Odcień licówki idealnie odwzorowuje naturalnego zęba, przez co cała szczęka wygląda naturalnie. To, co wyróżnia proces nakładania licówek bez szlifowania, jest całkowity brak bólu w trakcie zabiegów. Lekarz dentysta nie ingeruje w strukturę zęba nawet w najmniejszym stopniu.

Sporą korzyścią jest również tempo widocznych efektów. Aby cieszyć się pięknym uśmiechem, w przypadku licówek bez szlifowania w zupełności wystarczą dwie-trzy wizyty – jedna w ramach sprawdzenia zębów i ich oczyszczenia, a następne służą przyklejeniu licówek.

Plusem licówek bez szlifowania jest możliwość ich odklejenia, co jest równoznaczne z całkowitym odwróceniem efektów zabiegu. Mają one długi czas przydatności – potrafią służyć nawet przez dziesięć lat, więc bardzo prawdopodobne, że nie będzie potrzeby wcześniejszego odklejania ich i wprowadzania korekt.

Licówki bez szlifowania

Ten typ licówek stanowi przełom w dziedzinie stomatologii. Pacjenci mogą w łatwy sposób odmłodzić swój uśmiech, jednocześnie nie narażając swojego organizmu na obciążenie bolesnym zabiegiem. Ostateczną decyzję o możliwości przyklejenia takiej licówki podejmie lekarz.

Kiedy wskazane są licówki bez szlifowania?

Licówki bez szlifowania mają szczególne zastosowanie w kilku przypadkach. Jedną z ważniejszych grup, która decyduje się na użycie licówek bez szlifowania, są pacjenci, którzy boją się bólu w trakcie zabiegu. Lekarz nie musi wykonywać bolesnych zabiegów, aby móc umieścić płatki na zębach.

Licówki to jeden z nielicznych sposobów na odświeżenie na przykład zębów tetracyklinowych. Nadmierne użycie tego antybiotyku powoduje tworzenie przebarwień, które z trudem da się wybielić; nawet profesjonalna klinika, która specjalizuje się w wybielaniu, nie jest w stanie zagwarantować zadowalającego efektu. Zastosowanie licówek to dobry ratunek dla osób mających ten typ zębów.

Użycie tego typu licówek to również dobry sposób na nieinwazyjne zamknięcie diastemy, czyli przerwy między zębami. Warto je zastosować do zamaskowania różnych ubytków, na przykład w szkliwie, a także niekorzystnego kształtu zębów.

Możesz również polubić…