Implanty 4 in one
Implantologia

Implanty 4 in one

W przypadku bezzębnej szczęki wykonanie nowego uzębienia jest często szczególnie długim, ale również bolesnym zabiegiem. Jednak nowoczesna metoda implanty 4 in one pozwala na uzyskanie nowej protezy w ciągu zaledwie jednego dnia. Myśląc o konwencjonalnych metodach leczenia i odtwarzania uzębienia, automatycznie każdy zada sobie pytanie: czy to w ogóle możliwe? Ile kosztują implanty 4 in one? Jak wygląda zabieg?

Czym jest zabieg All on 4?

All on 4 to innowacyjna koncepcja, przy której pomocy do 4 implantów mocuje się zęby stałe natychmiast podczas jednej sesji. Wielu dentystów już z powodzeniem pracuje z tą metodą od dłuższego czasu. Umożliwiają to specjalnie zaprojektowane implanty, które zapewniają wysoką stabilność w każdej strukturze kości. Optymalne przygotowanie do operacji jest bardzo ważne. Dzięki trójwymiarowym obrazom rentgenowskim i bardzo małym nacięciom, obciążenie dla pacjenta jest niewielkie.

Jeszcze tego samego dnia pacjent otrzymuje tymczasowy most, dzięki któremu można ostrożnie jeść miękkie posiłki już wieczorem. Po mniej więcej trzech do sześciu miesiącach otrzymuje się swoje nowe zęby stałe. W porównaniu z dostępnymi na rynku mostami dentystycznymi w tej metodzie wymagane są tylko cztery implanty, zamiast ośmiu w górnej szczęce i sześciu w dolnej szczęce. Oznacza to również znaczne obniżenie kosztów.

Ile kosztuje metoda All on 4?

Rzeczywista cena tej nowoczesnej metody all-on-4 zależy od kilku czynników. W zależności od materiału i wynagrodzenia dentysty całkowity koszt wynosi od 22 000 złotych. Ostateczny koszt zależy od rodzaju implantów i materiału, z jakiego będzie wykonany most. Dodatkowo należy jeszcze uwzględnić koszty laboratoryjne. Implanty 4 in one, choć nie należą do najtańszych, to są doskonałym wyborem dla każdego, kto nie ma zębów. Jeśli ktoś nie radzi sobie z wyjmowaną protezą zębową lub ma problemy zdrowotne, powinien rozważyć zastosowanie metody All-on-4. Implanty zębowe są bardzo drogie, koszt all-on-4 jest wyższy niż w przypadku protezy wyjmowanej. Jednak w porównaniu do wstawienia implantów w całej szczęce tradycyjną metodą cena jest już znacznie atrakcyjniejsza. Dużą zaletą All-on-4 jest to, że metoda jest odpowiednia dla prawie każdego! Specjalna technika stosowana przy tej metodzie zmniejsza zapotrzebowanie na tkankę kostną. Oznacza to, że nawet pacjenci z małą ilością kości mogą wybrać implanty 4 in one.

Przebieg leczenia

Pierwszym krokiem jest przeprowadzenie szczegółowej konsultacji z dentystą. Uczciwa ocena ryzyka i korzyści powinny być częścią tej rozmowy. Następnie zostanie ustalony termin operacji. Trójwymiarowe zdjęcia rentgenowskie służą do analizy anatomicznej struktury szczęki. Precyzyjne przygotowanie pozwala określić optymalną pozycję implantów, a podczas operacji wymagane są tylko niewielkie nacięcia.

Aby operacja była całkowicie bezbolesna, leczenie odbywa się zazwyczaj w znieczuleniu ogólnym. W pojedynczych przypadkach możliwa jest również sedacja analogowa ze znieczuleniem. Wybór zależy od stanu zdrowia pacjenta. Dentysta powinien poinformować o różnych możliwościach. Kolejnym krokiem jest usunięcie pozostałych zębów. Szczęka jest przygotowana w taki sposób, aby implanty można było umieścić na tej samej wysokości. W szczęce są następnie umieszczane cztery implanty, do których później dołączonych zostanie 12 sztucznych zębów. Następnie są one wyposażone w punkty kompensacji nachylone do 30 stopni.

Technika ta zapewnia bardzo wysoką stabilność zastosowanego później mostu. Tymczasowy most jest nakładany na szczękę trzy godziny po zabiegu. Wieczorem można już spożywać lekkie i miękkie posiłki. Po operacji mogą wystąpić siniaki i obrzęk. Jest to normalne w pierwszym tygodniu. Warto przykładać zimne kompresy, ale opuchlizna i siniaki szybciej zeszły. Po siedmiu dniach nici są usuwane, a już po trzech tygodniach most jest po raz pierwszy zabierany przez dentystę do czyszczenia. Ostatecznie nowe zęby otrzymuje się po mniej więcej trzech miesiącach od zakończenia leczenia. Z doświadczenia wielu specjalistów wynika, że gotowa proteza wygląda bardzo naturalnie.

All-on-4 – przeciwwskazania

Po zabiegu może wystąpić ból, obrzęk i infekcje. Zasadniczo jednak ryzyko jest znacznie mniejsze niż w przypadku konwencjonalnych implantów, ponieważ leczenie można zakończyć szybciej. Implanty 4 in one nie mogą zostać wstawione w przypadku osób, które są chore na nowotwór, mają cukrzycę lub zaburzenia krzepliwości krwi. Przeciwwskazaniem jest też ciąża i przyjmowanie niektórych leków. Nie ma możliwości leczenia tą metodą w przypadku osób, które mają stany zapalne kości lub poważne ubytki kości żuchwy. Na pewno pacjenci, którzy zdecydowali się na all on 4, są zadowoleni. Ciężko jest dostrzec negatywy, gdyż efekt jest świetny po zakończeniu leczenia. Wiele osób obawia się zabiegu z powodu operacji chirurgicznej. Jednak wszystko jest robione przy zastosowaniu najlepszego sprzętu, a więc cały zabieg jest bezpieczny, a nacięcia niewielkie. Zęby wyglądają jak naturalne, a codzienne funkcjonowanie jest komfortowe i przyjemne.

Możesz również polubić…