licówki
Stomatologia zachowawcza i estetyczna

Jak trwałe są licówki porcelanowe?

Stomatologia w zakresie estetyki jest obecnie tak wysoko rozwinięta, że nawet pacjenci z nieestetycznym uśmiechem mogą w stanie liczyć na leczenie o tak wysokim poziomie wykonania, że ich dawny uśmiech będzie już tylko niemiłym wspomnieniem. Wykorzystanie stomatologii estetycznej jest niezwykle ważne w codziennym życiu, gdyż tak naprawdę mało kto rodzi się z idealnym uśmiechem i trzeba mieć to na względzie. Jednym z rozwiązań stomatologii estetycznej są licówki porcelanowe. Ich wykorzystanie pozwala na łatwe i szybkie wyrobienie nowego uśmiechu. Wyroznia się również licówki bez szlifowania, które są naprawdę mało inwazyjne przy mocowaniu. Dowiedz się, czym są licówki porcelanowe i czy warto jest uwzględnić je w harmonogramie poprawy estetyki i funkcjonalności uśmiechu.

Czym są licówki porcelanowe?

Licówki porcelanowe są licówkami, wykonanymi , jak sama nazwa wskazuje, z porcelany. Wykorzystana porcelana stomatologiczna oferuje bardzo wysoki poziom wykonania, atrakcyjny poziom estetyki i długotrwałość. Zaletą licówek porcelanowych jest to, że kamień nazębny, który mógłby się na nich potencjalnie osadzić, osadza się przez bardzo długi czas. Dużo dłuższy niż ma to miejsce w przypadku naturalnych zębów. Za sprawą licówek porcelanowych jesteśmy w stanie przede wszystkim rozjaśnić uśmiech, nadać mu atrakcyjny kolor rodem z filmów. Licówki to także poprawa kształtu zębów, a także zakrycie wszelkich ubytków, np. spowodowanych bruksizmem.

Na jak długo zakładane są licówki?

Licówki tak naprawdę zakłada się na długi okres, w zależności od wybranego rodzaju licówek. Licówki kompozytowe służą z reguły przez około trzy lata, natomiast licówki porcelanowe wykorzystuje się nawet przez 10 lat. Wszystko zależy od tego, jaki jest styl życia pacjenta, czy licówki ulegają szybkiej degradacji na skutek użytkowania, czy ich kolor się zmienia i tak dalej. Licówki warto jest wymieniać co jakiś czas, by cieszyć się możliwie atrakcyjnym efektem wizualnym.

Ile kosztują licówki?

Koszt licówek jest stosunkowo niewielki. Tańsze warianty, wykonane z kompozytu, kosztują około 300-400 złotych za sztukę. To nie jest duży koszt, jednak mimo wszystko warto jest pójść wariant wyżej i zdecydować się na licówki porcelanowe. Ich koszt to około 700-800 zł za sztukę, w zależności od wybranego gabinetu stomatologicznego. Ich wykorzystanie gwarantuje bardzo długi efekt, a także piękny efekt wizualny, który będzie cieszyć pacjenta przez naprawdę długie lata. Ten rodzaj licówek używa się nawet przez 10 lat.

Możesz również polubić…