Ile-kosztuje-leczenie-paradontozy
Stomatologia zachowawcza i estetyczna

Ile kosztuje leczenie paradontozy?

Paradontoza w najprostszym możliwym ujęciu jest chorobą cechującą się zapaleniem przyzębia. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jej skrajny rozwój może przyczynić się nie tylko do rozchwiania zębów, ale również ich wypadnięcia. Pacjenci bardzo często zastanawiają się Ile kosztuje leczenie paradontozy.

Jak powstaje paradontoza?

Warto wiedzieć, że główną przyczyną omawianej choroby jest niewłaściwe dbanie o zdrowie, a także higienę jamy ustnej. Ponadto według różnych specjalistów paradontoza jest rezultatem nadmiernego rozwoju płytki nazębnej. W pierwszej kolejności będzie ona pokrywała powierzchnię zębów, a później dotrze do dziąsła. Oczywiście doprowadzi to do powstania stanów zapalnych. W najprostszym możliwym ujęciu jest to idealne środowisko dla rozwoju bakterii, które będą gromadziły się w kieszeniach przyzębowych.

Następnie dochodzi do zmniejszenia stabilności osadzania zęba, co może przyczynić się do jego całkowitej utraty. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiana paradontoza będzie wymagała leczenia stomatologicznego. W przeciwnym razie można spodziewać się osłabienia zębów, nieświeżego zapachu, intensywnego rozwoju szkodliwych bakterii.

Objawy paradontozy

Należy mieć świadomość, że sygnałami, które mogą świadczyć o chorobie są nieświeży oddech, a także powtarzające się zapalenia dziąseł. Godny uwagi jest jednak fakt, że mnóstwo osób niestety lekceważy początkowe objawy. Nieprzyjemny zapach jest bowiem kamuflowany gumą do żucia. Kolejnym bardzo istotnym objawem jest krwawienie z dziąseł. W zdecydowanej większości przypadków ludzie uważają, że jest to wina szczoteczki posiadającej twarde włosie.

Przeważnie jest to jednak sygnał, który świadczy o rozwijającej się paradontozie. Do objawów paradontozy trzeba także zaliczyć chwianie się zębów lub ich utratę. Nie wszyscy wiedzą, że prawie 25% schorzeń związanych z układem krwionośnym, a także sercem wynika z działalności bakterii, które są przenoszone za pomocą krwi z dziąseł do innych organów. Osobom, które zatem zmagają się z różnego rodzaju dolegliwościami kardiologicznymi rekomendowane jest sprawdzenie czy przypadkiem nie są one spowodowane nieprawidłowościami zlokalizowanymi w jamie ustnej. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że coraz większa liczba ludzi zastanawia się Ile kosztuje leczenie paradontozy.

Cena leczenia paradontozy

Należy mieć świadomość, że leczenie omawianej choroby we wstępnej fazie będzie w najprostszym możliwym ujęciu polegało na usunięciu jej przyczyny. Godny uwagi jest fakt, że koszt usunięcia złogów nazębnych oscyluje od 100 do 300 złotych. W zaawansowanych przypadkach stomatolog będzie musiał usunąć zęby, a następnie zastąpić je protezą. Pacjent musi wtedy liczyć się z kosztem minimum 100 złotych. Oczywiście cena będzie uzależniona od złożoności zabiegu.

Warto wiedzieć, że ceny protez w znacznej większości przypadków zaczynają się od 1000 złotych. Zależy bowiem od materiałów wykorzystanych do ich stworzenia. Każda osoba po przeczytaniu tego artykułu będzie wiedziała ile kosztuje leczenie paradontozy.

Możesz również polubić…