Ile trwa wybielanie zębów u dentysty?
Stomatologia Estetyczna

Ile trwa wybielanie zębów u dentysty?

Z biegiem czasu na zębach pojawiają się różne przebarwienia, osady. Wpływa to negatywnie na estetykę uzębienia. Palenie papierosów, spożywanie produktów barwiących nie sprzyja zachowaniu śnieżnobiałego uśmiechu. Warto wobec tego pomyśleć o wybielaniu zębów. Nowoczesne metody pozwalają na rozjaśnienie uzębienia o nawet kilka tonów w ciągu kilkudziesięciu minut. Oczywiście takich efektów nie uzyska się w domu, należy udać się do gabinetu stomatologicznego. Warto wiedzieć, ile trwa wybielanie zębów u dentysty i jakie są dostępne metody ich rozjaśniania.

Czy warto wybielić zęby u dentysty?

Jeśli ktoś chce mieć śnieżnobiały zęby, to najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do dentysty. Oceni on stan uzębienia i zaproponuje najlepsze rozwiązanie w przypadku konkretnej osoby. Rozjaśnianie uzębienia w gabinecie dentystycznym jest całkowicie bezpieczne i bardzo skuteczne, w przeciwieństwie do domowych sposobów. Paski wybielające, szczotkowanie zębów węglem aktywnym lub sodą oczyszczoną może wyrządzić więcej złego. Lepiej nie ryzykować, bo istnieje spore ryzyko wystąpienia nadwrażliwości lub nawet uszkodzenia szkliwa. Jeśli ktoś zastanawia się, ile trwa wybielanie zębów u dentysty, to może liczyć na dobrą wiadomość. Nie będzie musiał długo czekać na uzyskanie pożądanych efektów. Jest to jedna z zalet robienia tego w profesjonalnym gabinecie.

Metody wybielania

Nie można jednoznacznie określić, ile trwa wybielanie zębów u dentysty, bo zależy to w dużej mierze od wybranej metody. Można samodzielnie rozjaśnić zęby za pomocą nakładek przygotowanych przez stomatologa. Rozprowadza się na nich żel wybielający, po czym trzyma przez kilka godzin na zębach. Rozwiązanie to będzie wystarczające przy drobnych przebarwieniach. Jeśli jednak ktoś chce rozjaśnić uzębienie o kilka odcieni i liczy na długotrwały efekt, to lepiej wybrać laserowe wybielanie. Trzeba zapłacić więcej pieniędzy, ale tylko w ten sposób możliwe staje się wybielenie szkliwa i nawet zębiny. Można również zdecydować się na licówki maskujące. Jest to jednak rozwiązanie kosztowne. Warto zdecydować się na licówki w przypadku krzywych zębów, asymetrycznych. Do szkliwa przykleja się bardzo cienką płytkę porcelanową, która maskuje wszystkie defekty i oczywiście pozwala na uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu. Efekt jest bardzo naturalny, co stanowi obronną zaletę tej metody. Celebryci decydują się na nią bardzo chętnie i często.

Ile trwa wybielanie zębów u dentysty?

Okazuje się, że na pięknym uśmiech nie trzeba długo czekać. Można mieć go już po jednym zabiegu wykonanym w gabinecie stomatologicznym. Ile trwa wybielanie zębów u dentysty? Najczęściej nie zajmuje więcej niż godzinę. Zwykle wystarczy kilkadziesiąt minut do tego, aby diametralnie odmienić wygląd uzębienia. Staje się ono lśniące i białe. Najskuteczniejszym i najszybszym sposobem na uzyskanie pożądanego efektu jest przeprowadzenie wybielania przy użyciu światła lasera. Rezultaty są widoczne już po zakończeniu zabiegu i utrzymują się przez nawet 2 lata.

Możesz również polubić…