Jak-miec-piekne-zeby
Stomatologia Estetyczna

Jak mieć piękne zęby? Dzielimy się poradami.

Zadbane, białe i zdrowe — każdy pragnie, aby takie właśnie zęby mieć. Taki uśmiech olśniewa, jest ogromnym atutem, ale i świadczy też o zdrowiu jego posiadacza. Jest wiele działań, które możemy wykonać, aby osiągnąć wymarzony hollywoodzki uśmiech.

Wskazówki i porady dla zdrowych zębów

Aby uśmiech olśniewał, zęby muszą być przede wszystkim zdrowe. Warto postawić na profilaktykę i regularne kontrole dentystyczne. W ten sposób unikniemy poważnego rozprzestrzenienia się próchnicy bądź zapalenia miazgi, uchronimy się przed bólem a nasz portfel przed kosztami leczenia. Dbanie o zdrowie zębów to również odpowiednie dbanie o ich higienę. Dokładne mycie, minimum dwa razy dziennie przy pomocy odpowiednio dobranej pasty oraz szczoteczki to podstawa. Wskazane jest też używać nici dentystycznych i antybakteryjnych płukanek do ust.
Trzeba też pamiętać, że spożywanie niektórych pokarmów wpływa na kolor naszych zębów; kawa, herbata, czerwone wino, wiśnie, jagody oraz papierosy pozostawiają nieestetyczne przebarwienia. I choć nie zawsze mamy wpływ na odcień bieli naszych zębów, bo na to, jaki kolor mają nasze zęby, zależy w głównej mierze od koloru zębiny, to pomocy możemy szukać w gabinetach dentystycznych i profesjonalnych zabiegach wybielania zębów.

Natomiast jeżeli naszą zmorą jest krzywy zgryz, udajmy się do ortodonty. W zależności od skali naszego problemu dobierze on odpowiednie wkładki bądź aparat ortodontyczny, aby skorygować nasze zęby. Wprawdzie zabieg wymaga cierpliwości i często jest bardzo kosztowny, warto pamiętać, że często istnieją także przesłanki zdrowotne do wyprostowania zębów.

Licówki — metoda na piękne zęby

Zabieg nałożenia licówek to zdecydowanie efektowny sposób na piękne zęby. A licówki to nic innego jak ceramiczne płytki nakładane na zęby, trwale przymocowane za pomocą specjalnego cementu. Nie zastępują one naturalnych zębów, dlatego przed zabiegiem zęby muszą zostać wyleczone dentystyczne, oczyszczone z kamienia oraz często zaleca się ich wybielenie, aby móc dobrać najjaśniejszy odcień licówki. Do wykonania licówek wykorzystuje się porcelanę, dzięki czemu wyglądają one naturalnie i pięknie. Jest to fantastyczne rozwiązanie dla osób niezadowolonych z kształtu swoich zębów, przerw pomiędzy nimi, wyszczerbień lub trudnych do wybielenia przebarwień. Stomatolog, wsłuchując się w potrzeby pacjenta, dobierze najlepsze licówki tak, aby efekt był zjawiskowy.

Domowe sposoby na białe zęby

Podstawy pielęgnacji zaczynają się w domu i o ich biel też możemy dbać w domowym zaciszu. Domowym sposobem, znanym już naszym prababkom jest mycie zębów przy użyciu sody oczyszczonej. Dzisiaj na rynku mamy dostępnych wiele past wybielających, zawierających sodę lub węgiel aktywny. W utrzymaniu bieli zębów pomaga również ich regularne nitkowanie, unikanie barwiącego jedzenia, ale i spożywanie takich pokarmów jak truskawki bądź sok z cytryny, które mają właściwości rozjaśniające.
Osoby pragnące szybszych i mocniejszych efektów mogą skorzystać z pasków wybielających, które nakleja się na zęby na kilkadziesiąt minut lub elektrycznych wkładek w postaci lampy wybielającej do użytku domowego.

Możesz również polubić…